Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
West Division
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
28 Apr 18 12:00PM Wyndhamvale   def by   Werribee Centrals Cambridge Reserve #2 Official result
28 Apr 18 12:00PM Point Cook 1   def   County West 1 Dunnings Road Reserve Official result
28 Apr 18 12:00PM UTSC Tigers   def by   Victorian Strikers Glen Orden #2 Official result
28 Apr 18 12:00PM Melbourne Super Blues 1   def   Western Eagles SC 1 Hoppers Crossing Secondary College Official result
28 Apr 18 12:00PM United Wyndham SC   def   Seabrook Altona Green Primary School Official result
Round 2
5 May 18 12:00PM Seabrook   def by   Melbourne Super Blues 1 Altona Green Primary School Official result
5 May 18 12:00PM Werribee Centrals   def   Point Cook 1 Galvin Park #4 Official result
5 May 18 12:00PM County West 1   def by   Wyndhamvale Saltwater Reserve #3 Official result
5 May 18 12:00PM Western Eagles SC 1   def   UTSC Tigers Laurie Emmins Reserve Official result
5 May 18 12:00PM Victorian Strikers   drew   United Wyndham SC Glen Orden #2 Official result
Round 3
19 May 18 12:00PM Werribee Centrals   def   UTSC Tigers Galvin Park #4 Official result
19 May 18 12:00PM Point Cook 1   def by   Melbourne Super Blues 1 Dunnings Road Reserve Official result
19 May 18 12:00PM Western Eagles SC 1   def   Seabrook Laurie Emmins Reserve Official result
19 May 18 12:00PM Victorian Strikers   def   Wyndhamvale Glen Orden #2 Official result
26 May 18 12:00PM United Wyndham SC   def   County West 1 Laurie Emmins Reserve Official result
Round 4
2 Jun 18 12:00PM Wyndhamvale   def   Point Cook 1 Cambridge Reserve #2 Official result
2 Jun 18 12:00PM Seabrook   def   Victorian Strikers Altona Green Primary School Official result
2 Jun 18 12:00PM UTSC Tigers   def   United Wyndham SC Glen Orden #2 Official result
2 Jun 18 12:00PM County West 1   def by   Western Eagles SC 1 Saltwater Reserve #3 Official result
2 Jun 18 12:00PM Melbourne Super Blues 1   def   Werribee Centrals Hoppers Crossing Secondary College Official result
Round 5
16 Jun 18 12:00PM Seabrook   def by   Point Cook 1 Altona Green Primary School Official result
16 Jun 18 12:00PM UTSC Tigers   def by   Melbourne Super Blues 1 Galvin Park #4 Official result
23 Jun 18 12:00PM Western Eagles SC 1   def by   Werribee Centrals Laurie Emmins Reserve Official result
23 Jun 18 12:00PM United Wyndham SC   def by   Wyndhamvale Mainview Oval 2 Official result
23 Jun 18 12:00PM Victorian Strikers   def   County West 1 Glen Orden #2 Official result
Round 6
7 Jul 18 12:00PM Wyndhamvale   def   UTSC Tigers Cambridge Reserve #2 Official result
7 Jul 18 12:00PM Werribee Centrals   def by   United Wyndham SC Galvin Park #4 Official result
7 Jul 18 12:00PM Point Cook 1   def   Western Eagles SC 1 Saltwater Reserve (Synthetic Oval) Official result
7 Jul 18 12:00PM Seabrook   def   County West 1 Official result
7 Jul 18 12:00PM Melbourne Super Blues 1   def by   Victorian Strikers Hoppers Crossing Secondary College Official result
Round 7
14 Jul 18 12:00PM Seabrook   def   Werribee Centrals Altona Green Primary School Official result
14 Jul 18 12:00PM UTSC Tigers   def   County West 1 Galvin Park #4 Official result
14 Jul 18 12:00PM Western Eagles SC 1   def by   Wyndhamvale Laurie Emmins Reserve Official result
14 Jul 18 12:00PM United Wyndham SC   def   Melbourne Super Blues 1 Cambridge Reserve (Oval 2) Official result
14 Jul 18 12:00PM Victorian Strikers   def   Point Cook 1 Glen Orden #2 Official result
Round 8
21 Jul 18 12:00PM Wyndhamvale   def   Melbourne Super Blues 1 Cambridge Reserve #2 Official result
21 Jul 18 12:00PM Point Cook 1   def by   United Wyndham SC Dunnings Road Reserve Official result
21 Jul 18 12:00PM UTSC Tigers   def   Seabrook Glen Orden #2 Official result
21 Jul 18 12:00PM County West 1   def by   Werribee Centrals Saltwater Reserve #3 Official result
21 Jul 18 12:00PM Western Eagles SC 1   def   Victorian Strikers Laurie Emmins Reserve Official result
Round 9
4 Aug 18 12:00PM Wyndhamvale   def   Seabrook Cambridge Reserve #2 Official result
4 Aug 18 12:00PM Werribee Centrals   def by   Victorian Strikers Galvin Park #4 Official result
4 Aug 18 12:00PM Point Cook 1   def by   UTSC Tigers Dunnings Road Reserve Official result
4 Aug 18 12:00PM Melbourne Super Blues 1   def   County West 1 Hoppers Crossing Secondary College Official result
4 Aug 18 12:00PM United Wyndham SC   def   Western Eagles SC 1 Williams Landing Sports Reserve Official result
SEMI FINALS
11 Aug 18 12:00PM Wyndhamvale   def   Werribee Centrals Cambridge Reserve (Oval 2) Final result entered, no confirmation
11 Aug 18 12:00PM Victorian Strikers   def by   United Wyndham SC Fairbairn Park (A) (Oval #8) Final result entered and confirmed
FINAL
18 Aug 18 12:00PM Wyndhamvale   def   United Wyndham SC Mainview Reserve (Oval 1) Final result entered and confirmed

Fixture Last updated: 11 Aug 18 9:47PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.